Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii, aby działać zgodnie z oczekiwaniami (np. utrzymywać połączenie).

Sprawdź nasze kampanie

Kryzys w Ukrainie

Kryzys w Ukrainie

Pomagamy ofiarom wojny w Ukrainie od pierwszego dnia inwazji. Potrzeby ukraińskiej służby zdrowia zwiększają się każdego dnia – społeczeństwo w rejonach prowadzonych działań zbrojnych jest wciąż odcinane od pomocy medycznej w wyniku prowadzonych celowych ataków na placówki medyczne. Konieczne jest transportowanie pacjentów z terenów walk w głąb kraju, przez co tamtejsze szpitale są przeciążone – błyskawicznie znika jednorazowe wyposażenie, brakuje łóżek i sprzętu ratującego życie.
Walka z głodem

Walka z głodem

Zbieraj środki na pomoc żywnościową dzieciom i ubogim rodzinom w krajach rozwijających się. 811 milionów osób rocznie głoduje, a 45% zgonów dzieci poniżej 5 roku życia spowodowanych jest niedożywienie. Zapewniamy pożywienie i uczymy matki prawidłowego karmienia dzieci w Senegalu i w Tanzanii. Przekazujemy niezbędne produkty żywnościowe ubogim rodzinom w Wenezueli, Senegalu i Ukrainie.
Matka, dziecko i podstawowa opieka

Matka, dziecko i podstawowa opieka

Wszystkie osoby, do których docieramy potrzebują podstawowych elementów zapewniających bezpieczeństwo – schronienia, żywności i pomocy medycznej. Ostatnia z wymienionych jest zwykle zaniedbana ze względu na brakujące fundusze w różnych krajach na całym świecie. Wspólnie z lokalnymi partnerami, staramy się zapewnić mieszkańcom Tanzanii, Jordanii, Wenezueli czy Zambii to, na co zasługują – godne życie.
Protezy dla okaleczonych dzieci i kobiet w Syrii

Protezy dla okaleczonych dzieci i kobiet w Syrii

6 mln Syryjczyków opuściło ojczyznę, setki tysięcy straciło życie lub zdrowie, w tym ponad 200 tysięcy dzieci zostało trwale okaleczonych. Amputacje kończyn uszkodzonych w czasie ataków bombowych, nieleczonych z powodu braku dostępu do pomocy medycznej, to najczęściej przeprowadzane operacje. Na miejscu potrzeba wyposażenia do projektowania i produkcji indywidualnych protez oraz działania ośrodków ortopedycznych umożliwiających rehabilitację. Specjaliści, którzy współpracują z nami na miejscu, potrzebują narzędzi, aby odpowiednio pomóc najmłodszym i dorosłym osobom z doświadczeniem niepełnosprawności i traumy wojennej.
Pomoc emergency w kryzysie

Pomoc emergency w kryzysie

PMM Vasco Emergency Team to przeszkolona do pracy w warunkach ekstremalnych, działająca według klasyfikacji EMT-1 WHO, grupa lekarzy, pielęgniarek i ratowników. Nasze doświadczenie reagowania w nagłych kryzysach humanitarnych jest w stanie zwiększyć zasięg działania zespołów EMT akredytowanych przez WHO, których na świecie jest zaledwie 37, a tylko 7 z nich jest przeszkolona do roli mobilnej grupy szybkiego reagowania.